Kauza: Dalmatin

Vítězství. Dalmatin dostal mat.

Dne: 23. 04. 2010 | Filip Kořínek

Dost možná už to víte. Na březnovém zasedání zastupitelstva se podařilo završit naše dlouhodobé úsilí a zabránit změně územního plánu v lokalitě pod školou a na nám. 5. května (tzv. Měchury). Nejvyšší představitelé města za ODS se zřejmě pokusili o značně špinavý obchod. Podařilo se nám jej zastavit.

Dalmatin – vyhraný soudní spor

Dne: 23. 04. 2010 | Tomáš Hlaváček, Daniela Göttelová

čísle 10/2009 našeho zpravodaje jsme zveřejnili informaci o žalobě, kterou se Město Černošice zastoupené starostou Rádlem domáhalo na vydavatelce tohoto Zpravodaje Daniele Göttelové zveřejnění tiskové opravy údajně nepravdivých informací týkajících se kauzy Dalmatin. Podrobnější informace o žalobě jsou k dispozici v článku Město podává žalobu na vydavatele periodika Věci veřejné Černošice.

M. Moravec na zasedání zastupitelstva města Černošice

Dne: 23. 04. 2010

Město podává žalobu na vydavatele periodika Věci veřejné Černošice

Dne: 21. 09. 2009 | Tomáš Hlaváček

Zloděj křičí: "Chyťte zloděje!". Tak by se zhruba dala označit soudní žaloba podepsaná starostou Rádlem na Danielu Göttelovou, která je registrovaná jako vydavatelka zpravodaje Věcí veřejných v Černošicích, ohledně údajně nepravdivých informací zveřejněných v souvislosti s kauzou Dalmatin. Stejným starostou, který často píše nepravdivé články do městských Informačních listů a reakce od neprávem očerněných osob zveřejnit důsledně odmítá.

Zasedání zastupitelstva 15. června 2009

Dne: 25. 06. 2009 | Tomáš Hlaváček

Jak starosta prodával akcii společnosti Dalmatin – část 2.

Dne: 23. 06. 2009 | Tomáš Hlaváček

Tento článek navazuje na příspěvek Libora Zapletala na str. X tohoto zpravodaje a podstatu „čarování“ s hodnotou akcie popisuje ve větším detailu a ve světle celé kauzy Dalmatin.

Jak starosta prodával akcii společnosti Dalmatin – část 1.

Dne: 23. 06. 2009 | Ing. Libor Zapletal

Kauza Dalmatin – o co vlastně šlo?

Dne: 23. 06. 2009 | Tomáš Hlaváček

V druhé polovině dubna letošního roku jsme se díky zpravodajství České televize a Mladé fronty DNES měli možnost dozvědět o existenci společnosti Dalmatin, a.s., jejích vlastnících a činnosti. S naším městem byla kauza spojená skrze starostu Rádla, místostarostu Jirouta a člena městské rady Přibíka, kteří akcie této společnosti vlastnili.

Kauza Dalmatin

Dne: 05. 05. 2009 | Daniela Göttelová

Starosta, místostarosta a radní čelí velmi vážnému podezření

Dne: 05. 05. 2009 | Daniela Göttelová

Politici kouzlili s pozemky. Už to zajímá i policii.

Dne: 22. 04. 2009 | MF Dnes

Policisté začali prověřovat podezřelé obchody politiků ODS s pozemky v Černošicích u Prahy, na které upozornila MF DNES.

Čarování s pozemky v Černošicích

Dne: 21. 04. 2009 | MF Dnes

Politici nakoupili ve své obci tisíce metrů půdy a mění ji na parcely.

Černošice - ráj investorů

Dne: 21. 04. 2009 | MF Dnes

Místostarosta a zastupitel nakoupili 25 000 metrů čtverečních pozemků ve městě, které spravují.

Reportéři ČT: Politici v Černošicích chystali podvod s pozemky

Dne: 20. 04. 2009 | MF Dnes

Politici v Černošicích údajně chystali velký obchod se stavebními pozemky, na kterém mohli vydělat desítky milionů korun. Pokud by se transakce podařila, mohlo by jít o jasný případ zneužití veřejné funkce.

Poslanec Rádl: Vlastnil jsem jen jednu akcii

Dne: 20. 04. 2009 | MF Dnes

Praha - Poslanec Aleš Rádl tvrdí, že se společností Dalmatin nemá nic společného. Jeho obhajoba založená zejména na dvou tvrzeních má však vážné trhliny.

Jsme kamarádi, a tak máme firmu, říká místostarosta.

Dne: 20. 04. 2009 | MF Dnes

Praha - Černošice jsou luxusní adresou k bydlení. Stěhují se sem politici, slavní sportovci, herci i mafiáni - zřejmě nejslavnější černošickou stavbou je vila Radovana Krejčíře. Michal Jirout je už třetím rokem místostarostou Černošic. A zároveň jedním ze zakladatelů společnosti Dalmatin.

Chtěli zbohatnout na parcelách?

Dne: 20. 04. 2009 | MF Dnes

Místní politici v Černošicích prý chystali velký obchod se stavebními pozemky. Kdyby se jim to povedlo, mohli na něm vydělat desítky milionů korun. Pokud se verze jejich obchodní partnerky potvrdí, půjde o zřejmý střet zájmů.

Žena obviňuje poslance ze šmelení s pozemky.

Dne: 20. 04. 2009 | MF Dnes

Černošice - Politici, kteří řídí městečko Černošice, se ocitli ve vážném podezření. Bývalá přítelkyně místostarosty je obvinila, že chtěli zneužít své pravomoci a vydělat velké peníze na obchodech s pozemky v katastru obce, kterou řídí.