Kauza: Bike & Ride

Český rozhlas: Plán cyklostezky v Černošicích u Prahy zkrachoval

Dne: 16. 07. 2010

Článek a zprávu Českého rozhlasu o projektu Bike and Ride si muzete precist a poslechnout zde.

Bike & Ride nebude. Projekt už stál miliony a další jsou ve hře.

Dne: 16. 07. 2010 | Daniela Göttelová

Velkolepý plán Bike & Ride padnul. A padnul především kvůli chybám, kterých se město Černošice dopustilo při zadávání veřejných zakázek vyhlášených v souvislosti s tímto projektem

Bike & Ride - stav 2 roky po zahájení projektu

Dne: 22. 02. 2010 | Daniela Göttelová

Od samého začátku nebudil v mnohých z nás projekt Bike & Ride přes svůj atraktivní název a nálepku „projekt Evropské unie“ důvěru. Jak ukazuje čas – právem. Bohužel. Megalomanský, zbytečný – to jsou přívlastky, kterými jsme jej nejčastěji označovali.

Proč odmítám projekt Bike & Ride

Dne: 24. 11. 2008 | Daniela Göttelová

To, co naléhavě potřebují občané Černošic před mokropeským nádražím, je záchytné parkoviště pro zhruba 60 aut. Jeho vybudování by mohlo stát asi milion Kč. Co nutně nepotřebujeme, je projekt Bike & Ride s předimenzovaným Infoboxem pro projíždějící cyklisty za 8,5 milionu Kč a s pěti parkovacími místy.

Projekt Bike & Ride a nátlak na manžele Vyletovy

Dne: 21. 11. 2008 | Tomáš Hlaváček

Vedení města se před několika měsíci rozhodlo začít přípravné práce na projektu zvaném Bike & Ride. Hlavím cílem projektu je zvelebení okolí mokropeského nádraží a vybudování potřebné infrastruktury, což osobně považuji za krok správným směrem. Náklady na realizaci by navíc z více než 90% měly být kryty dotací Evropské unie.

MF Dnes o sporech ohledně projektu Bike & Ride v Černošicích

Dne: 25. 06. 2008 | MF Dnes

Mf DNES 14.6.08 – v Regionální příloze píše Aleš Berný o kontroverzním projektu Bike and Ride, který počítá se vznikem Infoboxu, terénní vlny před pozemkem starosty Rádla (ODS) a 5 parkovacích míst u mokropeského nádraží za 28 a čtvrt milionů korun s finanční spoluúčastí města Černošice ve výši 7 milionů korun.

Proč jsem hlasovala proti projektu Bike & Ride

Dne: 18. 06. 2008 | Daniela Göttelová

Na květnovém zasedání zastupitelstva jsem zvedla ruku proti projektu Bike and Ride, který má být realizován před mokropeským nádražím. Z celkového počtu 21 zastupitelů byl 1 nepřítomen, 16 bylo pro a tři se rovněž rozhodli projekt nepodpořit a hlasování se zdrželi.

Projekt pro lokalitu nádraží Mokropsy

Dne: 17. 04. 2008 | Daniela Göttelová

O lokalitu před mokropeským nádražím byl a je zájem. Je to frekventované atraktivní místo, kde má město jedny z posledních nezastavěných pozemků. Osm let obtěžoval lidi v okolí hluk a zápach ze stavebního dvora, který zde provozovala firma Stavitelství Řehoř. Poté co firma dostala výpověď, přišla Církev bratrská se záměrem vybudovat tady tzv. Komunitní centrum.Vyvolala tím nebývalou petiční aktivitu v celém městě, od svého úmyslu zde později ustoupila a svůj záměr realizuje na jiném soukromém pozemku..