Bývalý místostarosta Černošic Michal Jirout chce kandidovat do krajského zastupitelstva

Vážené dámy a pánové, členové ODS v oblasti Praha-západ,

místním sdružením Černošice jsem byl jednomyslně nominován jako „jednička“ na kandidátku do letošních krajských voleb za naší oblast. Pro úspěch této kandidatury je nezbytná i Vaše podpora napříč celou naší oblastí. Proč Vás o tuto podporu žádám?

Jsem členem ODS více než deset let, působil jsem v komunální politice města Černošice, v uplynulém volebním období jako místostarosta. Mám tedy zkušenosti s politickou prací v orgánech volené samosprávy, v komunikaci s krajským úřadem, několikrát jsem se bohužel setkal i s metodami hejtmana Ratha, který nám jako „modrému městu“ škodil kde mohl.

Mám však také zkušenosti i se „špinavostmi“ v politice. Byl jsem terčem mohutné předvolební diskreditující kampaně v Černošicích vedené Věcmi Veřejnými a financované místním developerem. Žádná z obvinění vůči mě ani mým kolegům z ODS se nakonec neprokázala a já jsem ochoten každému vysvětlit pozadí a souvislosti této záležitosti a jak je snadno možné pošpinit prakticky kohokoliv.

Domnívám se, pro práci krajského zastupitele mám několik důležitých předpokladů.

Od roku 1990 úspěšně podnikám a nyní jsem dobře materiálně zabezpečen, vlastním výdělečné nemovitosti v Čechách i v zahraničí, žádná z mých firem nezkrachovala, nemám žádné dluhy ani jiné problémy ani žádné ekonomické zájmy související s politikou. Proto mé důvody pro usilování o politickou funkci nejsou materiální a zištné, což je v současné zkorumpované české politice velmi důležité. Politiku chci dělat pro „dobrou věc“, pro lepší život náš všech a proti lidem typu Rath či Bárta.

Díky svému vzdělání a zkušenostem jsem schopen a připraven prezentovat, vysvětlovat a obhajovat politická témata z pozic ideologie ODS, jak v tématice krajské tak i celostátní o to ve volební kampani a v případě úspěchu i v práci krajského zastupitele. Mám také dostatek času, který mohu a chci této politické práci věnovat.

Dobře se orientuji v celé krajské problematice, hlubší znalosti mám v oblasti investic a územního plánování.

Jsem zastáncem týmové práce, vzájemné komunikace a to i s oponenty či soupeři, jsem tolerantní k jiným názorům a zároveň umím tvrdě prosazovat názory naše.

Nepatřím k žádnému ze „ znepřátelených křídel“ v ODS a to na okresní ani krajské úrovni. Ctím demokratické principy a takto zvolené orgány. Jako lídra regionu do krajských voleb podporuji senátorku Vrecionovou.

PhDr. Michal Jirout

Dne: 26. 01. 2012